O MNĚ

S posilováním jsem začal na střední škole. Věnuji se sportu a především fitness již 27 let a jako osobní trenér mám mnoho let praxe. Mým posláním je pomoci lidem dosáhnout jejich cílů, ať už je to formování postavy, zvýšení sebevědomí, získání síly či zbavení se bolesti zad. Je pro mě motivující zpětnou vazbou, když mi po letech bývalí klienti říkají, že jsem jim pomohl dosáhnout životních úspěchů. Při tréninku používám hlavně klasické osvědčené metody pro nabírání svalové hmoty a redukci tuku. Těším se na spolupráci.


Moje práce

InBody mého klienta - Vše podle plánu. Celková hmotnost se drží, ale tuk jde dolu, svaly nahoru. Proto je váha špatný nástroj.

Zhubnout, nabrat svaly a být fit není nic těžkého, pokuď člověk dodrží několik jednoduchých pravidel. Je však potřeba být opatrný, protože neodborné a nesprávné cvičení může vést k prohlubování svalových dysbalancí, v horším případě i ke zranění. Pro začátečníky je vhodné nejdříve zapracovat na eliminaci těchto dysbalancí, které jsou však individuální a bez znalostí anatomie jsou těžko odhalitelné a řešitelné.

Jak se zbavit bolestí zad?

Bolest zad, šíje a s tím spojená bolest hlavy je často spojena se sedavým způsobem života. Na lidském těle jsou dva druhy svalů. Jsou to:

Svaly fázické - při nečinnosti ochabují, protože jejich klidové napětí je nízké a často se nepoužívají.

Svaly posturální - při nečinnosti se zkracují a přetěžují, protože jejich klidové napětí je vysoké. Jsou to svaly které nám udržují postoj nebo posed, jak už z jejich názvu vyplývá.

Svaly posturální a fázické pracují na kloubech proti sobě. Jelikož jsou z běžného způsobu života fázické svaly ochablé, tak svaly posturální stahují kloub na svou stranu a tím vytvářejí svalové dysbalance. Například ochablé břišní a hýžďové svalstvo. Naproti tomu zkrácené stehenní svaly, a především zkrácené vzpřimovače páteře, způsobují tak známou bolest zad v bederní oblasti. Nazývá se to odborně dolní zkřížený syndrom. V různé míře se s ním potýká dříve či později téměř každý. Podobně funguje i horní zkřížený syndrom. Ten nám způsobuje bolesti šíje, které se často přenášejí na bolest hlavy, z čehož vznikají tak známé migrény. Migrény připíšeme stresu v práci a bolesti zad špatné matraci v posteli. Jasně, práce a postel jistě nejsou bez viny, ale určitě si můžeme pomoci i správným cvičením. Vyrovnáním výše zmíněných svalových dysbalancí a odstraněním syndromů. Je potřeba cvičit fázické svaly a posturální svaly uvolnit. Ostatně ony by ty zkrácené svaly ani neumožnily účinné cvičení, protože kloub, pokud je z jedné strany držen, nemůže logicky pracovat správně. Člověk by měl nejprve odstranit svalové dysbalance, než se začne pouštět do náročnějších cviků. Postava zkroucená syndromy není nic moc zdravého a navíc riskuje úrazy a zranění. A to nejen v posilovně, ale i při zvedání nákupů a dalších běžných činnostech.


Nejčastější chyby při cvičení

Kolik dáváš na benč? To je otázka, na kterou se vás téměř každý zeptá, když mu řeknete, že chodíte do posilovny. Tato otázka hodně vypovídá o lidech, kteří ji pokládají. Vypovídá o tom, že spousta lidí o cvičení moc neví. Samozřejmě záleží, kdo se koho ptá. Pokud se ptá jeden trojbojař jiného trojbojaře, je otázka na místě.Ale já řeším případ, kdy se ptá běžný měšťan jiného běžného měšťana. V takovém případě jde o to, že většina lidí má nejrůznější svalové nesrovnalosti, o kterých ani neví. Lidé přijdou do fitka bez nějakých základních znalostí a začnou své dysbalance ještě více prohlubovat. Například kluk, který sedí celý den u počítače, přijde do fitcentra na baru si řekne o nejsilnější nakopávač a jde cvičit bench-press. To je špatně. Proč? Protože od sezení u počítače má ochablé zádové svaly a prsní svaly jsou zkrácené. Při cvičení bench-pressu si prsní svaly ještě více přetíží a zkrátí. Ramena se mu zkroutí dopředu a vytvoří mu úžasně nahrbenou postavu. Na lidském těle jsou svaly, které jsou zkrácené a svaly ,které jsou ochablé. U většiny lidí jsou zkrácené a ochablé svaly podobné, jen míra jejich dysbalance je individuální. Je třeba zapojovat při cvičení především ochablé svaly a zkrácené následně protahovat a to u všech lidí, i závodníci musejí kompenzovat své dysbalance způsobené jednostranným přetěžováním určitých svalů, jinak by jejich kariéra neměla dlouhého trvání. Takže ani nesportující člověk není dysbalancí ušetřen. Nebo ženy. Holka přijde do fitka, na baru si řekne o spalovač, jde půl hodiny běhat na pás a pak jde na stroje cvičit roznožování a snožování s malou zátěží o dvaceti a více opakováních. Zase špatně. Lidské tělo přejde na spalování tuku stejně až po 20 - 30 minutách, takže na páse vypálí veškerý glykogen a pak jde cvičit na snožovací stroj a na něm spaluje svalovou hmotu. Tělo při mnoha opakováních ve vysokém tempu nespaluje tuk, ale právě glykogen. Protože glykogen nemá z předchozího běhání na páse, začne spalovat bílkovinu a to jsou svaly. A snožování jí navíc bude kvůli dysbalancím kroutit nohy do x. Zkrátka každý by měl vědět co dělá ještě než to udělá.

Instruktor kulturistiky - škola Ikaros
Instruktor 
fitness- škola Ikaros

Instruktor kondičního posilování- škola Ikaros
Masér - škola EduSpa 

Být silný a zdravý může jít ruku v ruce, ale musí se vědět jak na to.

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky